پارچه جودون ارزان

پارچه تریکو جودون پرفروش

پارچه تریکو جودون پرفروش

این منسوج را معمولا به صورت جداگانه به پارچه تبدیل نمی کنند که معمولا با نخهای دیگر به کار می برند که آنها لاکرا و پنبه هستند، البته شایان ذکر است که به ندرت با نخ پلی استر هم ترکیب می کنند، البته باید این موضوع را مطرح کنم که از نخهای پنبه و لاکرا بیشتر از پلی استر مورد استفاده قرار می گیرد و با نامهای جودون پلی استر، جودون پنبه یا جودون لاکرا عنوان می کنند که هر کدام خواص منحصر به فردی دارند. تا پایان این مبحث با ما باشید تا در مورد خواص هر یک از این پارچه ها را برای شما توضیحاتی بدهم.

 

جنس پارچه جودون

در کنار پارچه های ساده که با ماشین های گردباف بافته می شوند، پارچه جودون با بافت ویژه نیز تهیه می شود. پارچه جودون با روزنه ها و بافت لوزی شکلش کاملا قابل تمایز است. پارچه جودون با نخ پنبه یا ترکیب نخ های طبیعی و مصنوعی بافته می شود. احتمالا اغلب تیشرت های سه دکمه ای که دارید با پارچه جودون تهیه شده باشند. این پارچه کاربرد بسیار زیادی در دوخت تیشرت و بالاتنه دارد.

پارچه جودون را به عناوین مختلف چون پارچه جودون پنبه، جودون لاکرا یا جودون پلی استر پنبه می شناسند. اغلب پارچه جودون با ترکیب نخ پنبه و لاکرا بافته می شود. گاهی بنا به سفارش مشتری نخ پلی استر با پنبه ترکیب می شود. استفاده از الیاف مصنوعی در کنار پنبه سبب افزایش ضخامت پارچه جودون می شود. همانطور که استفاده از لاکرا سبب ایجاد خواص دیگر می شود. به طور مثال لاکرا به پارچه جودون خاصیت کشسانی می دهد. عملیات تکمیل و رنگرزی پارچه جودون می بایست توسط شرکت های با تجربه صورت گیرد.

پنبه بیشترین استفاده را در بافت پارچه جودون دارد. نخ پنبه به شکل های مختلفی در بازار نخ ایران موجود است. از جمله نخ پنبه شانه و اپن. نخ شانه نسبت به نخ اوپن از کیفیت بالاتری برخوردار است. پارچه جودون به دلیل بافت خاصی که دارد سبب گردش بیشتر هوا می شود. از این رو گزینه مناسبی برای تهیه البسه بهار و تابستان است.

کاربرد جنس جودون

پارچه جنس جودون برای تهیه تیشرت بسیار متداول است. انواع تیشرت سه دکمه در طرح و رنگ متنوع در بازار موجود است که با پارچه جودون تهیه شده اند. به همین دلیل است که این پارچه از جمله پارچه های پرطرفدار در بین فعالان پوشاک محسوب می گردد. پارچه جودون پس از اینکه به صورت خام تهیه شد جهت رنگرزی و تکمیل به کارخانجات فرستاده می شود. رنگرزی و تکمیل پارچه جنس جودون بسیار مهم است. تفاوت برندهای معروف خارجی و برندهای ایرانی در استفاده از نخ در بافت و نیز تکمیل و رنگ پارچه است. تکنولوژی یکسان است. اگر از نخ مرغوب همچون پنبه کامفور و کامپکت استفاده شود پارچه جنس جودون بهتری به دست می آید. قیمت جنس جودون نیز بنا به استفاده از نوع نخ متغیر است. هر چقدر نخ مصنوعی استفاده شود قیمت نیز متغیر می شود. جنس جودون تولید شده در ایران قابلیت صادرات دارد. با توجه به استفاده گسترده پارچه جودون در تولید تیشرت مردانه بازار بسیار مناسبی برای پارچه جودون در کشورهای اصلی تولید کننده پوشاک فراهم است.

پارچه تریکو جودون پلی استر

این مجصول را همانگونه که در بالا مطرح کردم با دو الیاف جودون و پلی استر تولید می کنند البته شایان ذکر است که این محصول را خیلی کم در بازار مشاهده می کنید و بیشتر دو نوع دیگر آن را در بازار می بینید یا اسمشان را شنیده اید. وجود نخ پلی استر در پارچه جودن باعث ایجاد نرمی خاصی به پارچه می دهد و باعث لطافت جالبی در پارچه می شود.

پارچه تریکو جودون پنبه

حتما حدس زده اید که در این مبحث می خواهم راجع به چه نوع پارچه ای صحبت کنم بله درست است در مبحث می خواهم در رابطه با پارچه تریکو جودون پنیه صحبت کنم باید خدمت شما بزرگواران عرض کنم که مواد اولیه این منسوج از جودون و پنبه تشکیل شده است ترکیب این دو الیاف با هم باعث ایجاد خاصیت نخی در پارچه می شود و می توان گفت در هوای گرم خنک بوده و در هوای سرد احساس گرمای دلچسبی را به شما القاء می کند.

پارچه تریکو جودون لاکرا

این موضوع را باید خدمت عرض کنم که این منسوج را همانگونه که از اسم آن مشخص است از دو الیاف و نخ لاکرا و جودون تولید می شود که می توان گفت به پارچه حالت کشی داده و البته نه اندازه پنبه لاکرا یا الیاف دیگری که با لاکرا به کار می روند نیست و مقدار حالت کشی آن کمتر است و این به دلیل روش تولید این محصول است، که گزینه خوبی برای تولید تیشرت است.

خرید پارچه جودون

نسبت به اینکه چه نخی در پارچه جودون استفاده شده باشد، قیمت متفاوتی در بازار دارد. در خرید این پارچه به نوع و میزان نخ به کار رفته و نیز تکمیل باید توجه ویژه داشت. هر چه درصد استفاده از پنبه در پارچه جودون بیشتر باشد از قیمت بالاتری برخوردار است. پارچه جودون ماندگاری خوبی دارد. از این رو گزینه مناسبی برای انواع تیشرت محسوب می شود. این پارچه به ویژه در تهیه تیشرت های سه دکمه کاربرد فراوان دارد. در بازار انواع طیف رنگی تیشرت سه دکمه، تیشرت ورزشی و … را خواهید یافت که از پارچه جودون تهیه شده اند. پارچه جودون بنا به سفارش شما و با کیفیتی مناسب در بافت مارت ارائه می شود. این پارچه در رنگ بندی مختلف و به صورت طاقه ای و عدلی در دسترس شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *